Интересное

Біографія
XIX ст.     Царське село    Михайлівське     Болдіно    Петербург
ОЛЕКСАНДР ПУШКІН
 
Прочитати біографію Олександра Пушкіна можна тут:

 

  

Олександр Пушкін

(1799 — 1837)

Російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів.

Пушкін вважається визначним чи найвизначнішим російським письменником, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури, подібно текстам Данте в Італії чи Ґете у Німеччині.

Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів), а навколо його особи у читацької публіки створився справжній культ.

Цікаво знати

Дружина поета, Наталія Гончарова, була правнучкою знаменитого українського гетьмана Петра Дорошенка.


Пушкін був у близьких стосунках із українцями М. Маркевичем, М.Максимовичем, Д. Бантишем-Каменським, Орестом Сомовим, допомагав М. Гоголеві увійти в російську літературу. Він цікавився українським фольклором, однак українська народна образність не знайшла майже ніякого відбитку в його творчості.


Перебування під час заслання в 1820–1824 в Катеринославi та Одесі, відвідування Києва, Полтавщині познайомило Пушкіна з українським національним життям і природою України.


Пушкіна перекладено на українську мову, починаючи з 1829 р. (Л. Боровиковський). Найкращі переклади 19 — початку 20 століття належать Л. Боровиковському, М. Старицькому, І. Франкові, М. Вороному. Серед радянських перекладачів найвизначніші М. Рильський, М. Бажан, Н. Забіла.

 

Бібліотека

Прочитати вірші О.Пушкіна
“До моря”,
“Я вас любив...”,
“Я мить чудову пам’ятаю...”,
“Я пам’ятник собі поставив незотлінний...”.

 

Прочитати роман «Євгеній Онєгін».

 

Кінозал

Переглянути фільм за мотивами роману О.С.Пушкіна "Євгеній Онєгін".