Интересное

Мультфільм за мотивами оповідання Чарлза Діккенса
"Різдвяна пісня в прозі"

Головні ознаки оповідання:

— прозовий твір;
— невеликий за розміром;
— описано події за малий проміжок часу;
— зображення одного епізода з життя героя;
— невелика кількість персонажів. 

 

Чарлз Діккенс

 

(1812-1870)

англійський письменник, один із найпопулярніших романістів вікторіанської епохи, відомий політичний агітатор.

  

 

Цікаво знати

Традиція різдвяного оповідання бере свій початок в середньовічних релігійних драмах. Це були драми на біблійські теми. З драми в різдвяне оповідання перейшла трьохрівнева організація простору (пекло — земля — рай) і загальна чудесна атмосфера зміни світу чи героя, що проходить в сюжеті оповідання через всі три рівні світобудови.

 

Засновником жанру різдвяного оповідання прийнято вважати Чарлза Діккенса, який задав основні постулати «різдвяної філософії»: цінність людської душі, тема пам'яті і забуття, любов до «людини в гріху», дитинства.

У середині XIX століття він написав кілька різдвяних повістей і став публікувати їх в грудневих номерах своїх журналів «Домашнє читання» і «Цілий рік». Діккенс об'єднав повісті заголовком «Різдвяні книги».

 

Традиція Чарльза Діккенса була сприйнята як європейською, так і російською літературою. Яскравим зразком жанру в європейській літературі прийнято також вважати «Дівчинку із сірниками» Ганса Крістіана Андерсена.

 

Відеотека

Переглянути біографію Ч.Діккенса у відеоформаті. 

 

Кінозал 

Подивитись фільм за мотивами твору Ч.Діккенса «Пригоди Олівера Твіста».

 

Бібліотека 

Прочитати оповідання Ч.Діккенса «Різдвяна пісня в прозі».

 
 
 

Проза — мовлення не організоване ритмічно, не римоване; літературний твір або сукупність творів, написаних невіршованою мовою.

Оповідання — жанр в прозі, невеликий за розміром художній розповідний твір про одну чи кілька подій у житті людини.

Гротеск — тип художньої образності, який ґрунтується на химерному поєднанні фантастичного і реального, прекрасного і потворного, трагічного і комічного, життєподібного і карикатурного.

 

РІЗДВЯНА ІСТОРІЯ